Pliki do pobrania

Dochodzenie roszczeń pieniężnych w Federacji Rosyjskiej

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić - jest próba skontaktowania się z dłużnikiem i określić swoje stanowisko w sprawie zadłużenia. Jeśli absolutnie odmawia wypłaty - to jest jedna rzecz, ale jeśli uznać dług i karmi "śniadanie" - coś zupełnie innego. 

W pierwszym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest rozwiązanie problemu samo-doniesienia do sądu. Ale w tym przypadku, będzie jeszcze zwrócić się do prawników zapłaty za swoje usługi. Ponadto, badania w tym kraju jest bardzo biurokratyczna. Mogą one trwać długo, aw tym przypadku sąd, nikt nie daje gwarancji, że będzie zwrot pieniędzy, nawet jeśli istniejące w ręku nakaz egzekucyjny. 

Jeśli kredytobiorca nie zaprzecza zadłużenia, możesz spróbować go nowy harmonogram spłaty zadłużenia, aby przekonać go do podjęcia dodatkowych gwarancji.

W pierwszym scenariuszu, także ryzyka: dłużnik może złagodzić można, powołując się na ciężkie warunki finansowe, aby rozciągnąć zapadalności długu oraz poprzez podpisanie dokumentu na relaks i nie tych nowych zobowiązań. Zauważ, że gdy nowy harmonogram płatności (jak również w kontaktach z leń w ogóle) należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników - poziomu swoich dochodów, jego cechy psychologiczne, jego status społeczny i więcej.

W drugim przypadku, jeśli uda Ci się przekonać dłużnika do podjęcia dodatkowych gwarancji, to w każdym razie musiał skonsultować się z prawnikiem. Dlatego też, ponoszą dodatkowe koszty i znowu nikt nie może zagwarantować, że w końcu, że dług zostanie spłacony.

Oczywiście, można codziennie nazvanivaet karany i zażądać spłaty zadłużenia. Ale istnieje ryzyko, że prędzej czy później po prostu przestaje odpowiadać na telefony i zacznie znikać. W rezultacie, prawdopodobieństwo odzyskania tego długu będzie gwałtownie spadnie. Podczas rozmowy z problemami kredytobiorca musi brać pod uwagę wiele czynników, wśród których ponownie, jego status społeczny, cechy psychologiczne, stan cywilny, itp. Jeśli wiesz, jak ich używać, można szybko i skutecznie do spłaty. Jednak większość kredytodawców, jak pokazuje doświadczenie, nie ma wystarczającej do tego umiejętności. Nie ma nic złego - ma pełne prawo nie radzić sobie w tych obszarach, z którymi nigdy wcześniej nie spotkali. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem tego problemu jest odwołanie się do specjalistów, dla specjalistów w zakresie windykacji należności, które przez długi czas pracy w tej dziedzinie i wiedzą, jak znaleźć "klucz" do każdego dłużnika.

 

W przypadku braku pozytywnego zakończenia sprawy w ciągu kilku miesięcy, firma taka z reguły kończy działania windykacyjne, zalecając przy tym klientowi skierowanie sprawy na drogę sądową. Należy pamiętać, że za ściągnięcie wierzytelności profesjonalne agencje pobierają prowizję około 50% kwoty długu w zależności od okresu, w którym długi nie są regulowane (dolna granica dotyczy długów krótszych niż 120 dni). Inne firmy windykacyjne mogą też ustalić inne wynagrodzenie, uzależniając wysokość pobieranej prowizji od osoby dłużnika: 40% w przypadku dłużnika - firmy, do 60%, gdy jest nim osoba fizyczna. Najwyższe koszty - aż 60% z odzyskanej kwoty firmy pobierają w przypadku samodzielnego przekazania sprawy profesjonalnemu pełnomocnikowi. W takim przypadku wierzyciela będą obciążać dodatkowe koszty obsługi prawnej kancelarii adwokackiej, które zostaną doliczone do głównej kwoty długu i odzyskiwane dla wierzyciela. 

W przypadku zlecenia sprawy profesjonalnemu pełnomocnikowi, tj. z pominięciem firmy windykacyjnej,  koszty, jakie na tym etapie musi ponieść strona są uzależnione od indywidualnych stawek adwokata i nie są unormowane żadnymi przepisami prawa.


CADW,

« Powrót

CADW na Facebook-u!